KONST / Litografier / Färglitografi 13956264
nr 1395 6264
Björn Krestesen
(f. 1951), Sverige
Färglitografi, "Organisk Form", ur sviten "Upptäckter i en å". Signerad, numrerad 46/200, daterad -82. MM;: 64x50 cm, yttermått inklusive ram: 81x64 cm
Björn Krestesen, svensk målare född i Nacka 1951.
Utrop:
300 kr
måndag 3 maj 2021
kl 18:08:36